Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Jak założyć spółkę z.o.o.

Czytaj...

Porady prawne przeniosły się do internetu i odniosły wielki sukces. Okazuje się, że wcale nie musisz korzystać z takich przybytków, jak kancelaria prawna, w celu uzyskania odpowiedzi nawet na zawiły kazus sądowy.

Poza tym porady prawne mają niższy koszt od standardowych kancelarii prawniczych, zapewniając zbliżoną jakość pomocy. Przed erą internetu, jeżeli człowiek nie miał pieniędzy na opłacenie radcy, trzeba było szukać rozwiązania w instytucjach takich jak biuro porad obywatelskich i biuro parlamentarzysty. A jak wiadomo nie każdy ma czas i możliwości (szczególnie zamieszkując w niedużej miejscowości), by z nich korzystać.

prawo
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Opłaca się skorzystać również z któregoś z wielu dostępnych portali prawniczych, jakie funkcjonują na krajowym rynku nowoczesnych porad prawnych. Część z nich jest płatna, reszta ma w ofercie darmową pomoc. Dostępne są serwisy dedykowane zawężonemu typowi porad, czyli np. obszarom prawo rodzinne albo prawo administracyjne, jak i również uniwersalne biura prawne online. Znakomita część stron z poradami online posiada obszerne wykazy aktów sądowych i rozwiązanych procesów, dzięki czemu możemy samodzielnie odszukać odpowiedź na prawną zagadkę. To oszczędność czasu i środków. Bazy zawierają wyszukiwarki, do których należy wklepać rzeczony problem plus typ kwestii (np. prawo rodzinne)

Polecam skorzystać z wielu internetowych wortali fachowych, jakie znajdują się na polskim rynku nowoczesnych porad prawnych ( Lex). Pewien procent z nich udziela rad za opłatą, reszta oferuje bezpłatną pomoc. W Internecie można spotkać strony poświęcone wąskiemu typowi usług, czyli np. specjalizacjom prawo rodzinne lub prawo (wrocław kancelaria adwokacka) administracyjne, jak i również wszechstronne poradnie online. Znakomita część portali z poradami w sieci oddaje użytkownikom do dyspozycji przepastne wykazy aktów prawnych i rozwiązanych spraw, co pozwoli,by własnoręcznie poszukać odpowiedzi na problem. To szybki i sprawdzony sposób. Bazy zawierają wyszukiwarki, do których należy wklepać rzeczony problem oraz rodzaj kwestii (np. prawo rodzinne)

Na starcie należy sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności konieczna jest bez wątpliwości asysta notariusza. W dokumencie umieszczamy najistotniejsze informacje i zapisujemy ciało zarządcze spółki.



Gdy planujemy funkcjonować na takiej zasadzie dobrze jest wcześniej wybrać się na rozmowę do radcy prawnego, który zajmuje się takimi sprawami. Znalezienie go też nie nastręcza wielkich problemów. Powinniśmy skorzystać z internetu np sprawdzić co to obsługa prawna firm Wrocław. Jeżeli wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Wrocławia na pewno otrzymamy w rezultacie odnośniki do wielu serwisów dobrych specjalistów w tej dziedzinie. Nie bójmy się zwracać się o rady. Nie jest to bardzo kosztowne, a zyskamy pewność, że wszelkie dokumenty są w porządku, dostaniemy dokładne informacje o ryzyku które może być związane z tego rodzaju formą działalności i rozwiane zostaną wszystkie nasze wątpliwości.

Później trzeba określić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w KRS, gdzie w terminie do 6 miesięcy od zatwierdzenia umowy trzeba przynieść umowę spółki, dokumenty rejestrowe i kwit przelewu na 1500zł (opłata manipulacyjna). Powinno się pamiętać również o wykazie wspólników i ich danych adresowych (Zobacz kto to radca prawny z Oleśnicy). Potem nadchodzi czas na załatwienie formalności w Urzędzie Skarbowym, ZUSie i GUSie. Od tego roku spółkę można zarejestrować internetowo, lecz związane jest to z obowiązkiem posiadania podpisu elektronicznego.