Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Jaki jest skład znanych "energetyków"?

Czytaj...

Wielu rozpoczynających swoją karierę sportową ludzi wielokrotnie sięga po tzw. napoje energetyczne i myśli, że jest to idealne źródło energii wymaganej do przeprowadzenia określonego wysiłku.


Takie myślenie jest jednak błędem, ponieważ nie powinno się mylić napojów izotonicznych z "energetykami", czyli napojami energetycznymi.


wizerunek
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com


Są to 2 zupełnie inne napoje. Jeśli naprawdę nie masz tego typu potrzeby, nie powinieneś przyzwyczajać swego ciała do spożywania napojów słodzonych. Jeżeli zastanawiasz się, czym w ogóle różni się energetyk od napoju izotonicznego, to kluczowym aspektem jest obecna w "energetyku" ilość węglowodanów oraz poziom szkodliwości tych napojów. Tutaj niestety początkowe miejsce posiada "energetyk". Znane napoje energetyczne są napojami lekko gazowanymi i bezalkoholowymi, które mają pobudzać nasze ciało do działania. Ich skład posiada za zadanie przeciwdziałać zmęczeniu i stawiać konsumentów "na nogi" w takiej sytuacji, kiedy mają oni kaca. Trzeba mieć świadomość tego, że nie powinny go spożywać ani kobiety w ciąży, ani osoby, które są uczulone na kofeinę.


W połączeniu z alkoholem, "energetyki" wywołują mylne uczucie trzeźwości oraz bardzo odwadniają ciało.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów dotyczących rozważanej w tym materiale zagadnień. Uzyskasz wtedy szerszą wiedzę!

W niezwykle rzadkich wypadkach picie napojów energetycznych może prowadzić do przykrych dolegliwości. Jedna puszka takiego napoju może zawierać nawet 20 łyżek cukru, co jest czterokrotnie większą porcją od dopuszczalnego dziennego spożycia węglowodanów.




W 250 ml napoju znajdziemy kofeinę, która pobudza ośrodkowy system nerwowy, teobrominę, która pobudza serce do pracy czy też kwas askorbinowy, zatem witaminę C. W 250 ml energetyku jest także inozytol, który ma na celu regulować ciśnienie tętnicze. Reasumując, takie napoje należy spożywać zachowując właściwy umiar.