Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Pomoc UE dla rolników i przedsiębiorców

Czytaj...

W ostatnim czasie krytykowanie UE jest bardzo popularne. Jednakże trzeba zwrócić uwagę, że chociaż w istocie Unia Europejska ma wiele wad, to jednak nie jest powiedziane, iż pod każdym względem jest ona złem.


pole - rolnictwo
Author: HintenRum
Source: http://www.flickr.com
Fakty są takie, iż UE dała Polakom wiele dobrego. Choć nie jestem może wielkim orędownikiem UE, to jestem w miarę obiektywny. Chciałbym początkowo napisać nieco odnośnie atutów mających związek z prowadzeniem biznesu. Jak mali przedsiębiorcy mają możliwość zarabiać na UE?

A chociażby jak najbardziej godne uwagi są programy unijne dla małych firm jak - cechują się one tym, że jeżeli w odpowiedni sposób wypełnimy wniosek, to znacząco powiększamy własne szanse na odniesienie sukcesu. Zwłaszcza, iż przecież w wielu przypadkach owe pieniądze są ogromne - relatywnie. Kilka miesięcy temu mój kolega otworzył firmę - za unijne pieniądze. Początkowo był zarejestrowany w Urzędzie Pracy jak osoba bezrobotna, ponieważ wyłącznie bezrobotni mają możliwość pozyskać tego typu pomoc. Tego typu dotacje są OK, chociażby z tego powodu, iż najzwyczajniej w świecie pozwalają ludziom w Polsce doganiać Niemcy oraz inne bogate kraje.

Oczywiście programy UE wzbudzają ogromne kontrowersje, chociażby z tego powodu, że w końcu unijne pieniądze i tak pochodzą z pieniędzy podatników, ale myślę, iż takowa pomoc ma sporo sensu. Chcę również trochę napisać o rolnictwie. Czy zdajesz sobie sprawę szanowny rolniku, iż dzięki funduszom unijnym wreszcie można o wiele lepiej radzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa rolnego? Osobiście znam sporą liczbę rolników, którzy uważają, że programy unijne dla rolnictwa to coś kapitalnego. Sądzę, iż umiejętnie rozdzielana pomoc unijna ma wielki sens. Zapewne większość osób może się ze mną zgodzić (więcej o ofercie dla rolnictwa).

Należy jednak wiedzieć, że bardzo często owe środki są przejadane. Ciężko myśleć, iż pozbawione sensu rozdawanie pieniędzy jest pozytywnym zjawiskiem. W szczególności, że przecież w bardzo wielu przypadkach pieniądze z UE są marnotrawione. Szybko podsumowując: UE daje sporo mieszkańcom Polski, lecz trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze wiemy jak spowodować, iż te pieniądze (sprawdź aktualne kursy walut) zostaną pomnożone. A przecież chcemy, aby nareszcie Polska wykorzystała własne szanse.