Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Czy istnieją rozwiązania, żeby w samochodzie nie było tak głośno? Ależ oczywiście!

Czytaj...

Dosyć znaczny poziom hałasu, jaki panuje w aucie dość mocno zmniejsza wygodę podróżowania. Jesteśmy w stanie to jednak odmienić! Wyciszenie samochodu jest faktycznie do wykonania.

Materiały wygłuszające możemy podzielić na dwa typy. Jednym z nich są maty, które są dobre do eliminowania dźwięków o niskich tonach. Najbardziej dobre cenowo są materiały oparte o bituminy, wykazują one bardzo dobre właściwości wygłuszające. Należą do nich: taśma dekarska i przeznaczone do wyciszenia maty mata do bagażnika bitumiczne. Ich największą zaletą jest korzystny stosunek ceny do jakości, natomiast wadą konieczność podgrzania podczas wyklejania powierzchni. Bituminy także słabo znoszą skrajne temperatury.wygłuszenie samochodu
Author: Jeltsin R.
Source: http://www.flickr.com
Droższym rozwiązaniem jest wykorzystanie materiałów na bazie gumy butylowej. Posiadają one rzeczywiście o wiele lepsze właściwości tłumiące, co wpływa na mniejszy hałas w kabinie. Najbardziej istotną wadą jest o wiele wyższa cena w odniesieniu do mat bitumicznych. Kolejną grupę materiałów, jakie służą do wygłuszania stanowią pianki. Ich najistotniejszym zadaniem jest zmniejszenie natężenia dźwięków o tonach wysokich. Kupując je, warto kierować się kryterium odporności na wodę. Materiał, jaki chłonie wilgoć nie będzie bowiem odpowiedni do zastosowania w aucie, a do takich z pewnością należą, tak zwane pianki “piramidki”, dość często wykorzystywane w studiach nagraniowych.

Bardziej korzystnym wyborem są pianki polietylenowe albo stworzone ze spienionego butylo-kauczuku, posiada on świetne właściwości tłumiące.

Sprawdź, co znajduje się w najświeższej ofercie (https://www.artgrafcars.pl/kurierskie-floty/) - to również odnosi się do takiej samej kwestii, zatem na pewno też Cię zaciekawi.

Niezwykle ciekawym pomysłem może być również wyciszanie przednich drzwi, poszycia zewnętrznego, ale również wewnętrznego. Koszt takich materiałów nie będzie duży, wyniesie około stu-dwustu złotych. Efekt natomiast może naprawdę zaskoczyć. Nie tylko będzie w stanie zmniejszyć hałas w kabinie, lecz również na pewno wyraźnie podniesie jakość dźwięku głośników które są montowane w drzwiach. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością zdjęcia tapicerki, co właściwie nie jest przecież bardzo trudną czynnością. Dzięki tym metodom jesteśmy w stanie skutecznie wyciszyć samochód, aby cieszyć się zdecydowanie wyższym komfortem jazdy. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, sprawdź też: sposoby wyciszenia samochodu