Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Przygotuj swój samochód zanim zima cię doścignie

Czytaj...

Każdego roku w środkach masowego przekazu mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez nagłe nadejście zimy. Pierwsze opady śniegu są bardzo problematyczne dla każdego kierowcy. Większa część kierowców do ostatniego momentu wykorzystuje opony letnie, ewentualne problemy tłumacząc później nieodpowiednim dostosowaniem drogi przez ekipy za to odpowiadające.
Niejednokrotnie tego rodzaju lekceważenie sprawy kończy się kolizją drogową lub groźniejszym zdarzeniem. W przypadku, gdy wypadek był spowodowany niedbalstwem właściciela samochodu, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłacenia odszkodowania.

Gdy już przestudiujesz ten wpis, nie mniej wciągająca okaże się ta oryginalna strona www, ponieważ zawiera zbliżone informacje na prezentowany temat.

Jak mówią zmotoryzowani, główną przyczyną nieprzygotowania samochodu na zimę jest duża cena takiego zabiegu, niejednokrotnie jednak jest to też zwykłe niedbalstwo (polecamy).

Lepiej zapobiegać

ślady opon na śniegu
Author: mrhayata
Source: http://www.flickr.com
Zestaw ogumienia zimowego bywa sporym wydatkiem, w szczególności jeśli chce się kupić nowy zestaw oryginalnych opon - dokładne informacje. Może się to wiązać z wydatkiem w granicach tysiąca złotych. Na rynku istnieje spora liczba alternatyw – można przykładowo kupić ogumienie używane, bądź bieżnikowane. Opony zimowe niejednokrotnie spotyka się w sklepach W Internecie, na stronach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Pozwala to na bezpośrednie porównanie cen i znalezienie najbardziej korzystnej oferty. W samochodzie dobrze jest trzymać poza tym przygotowany zestaw łańcuchów i lewarek. Łańcuchy na opony nie zastąpią kompletu opon na zimę, mogą jednak zapobiec kraksie w czasie pierwszych przymrozków.

Inne dodatki na zimę

Skrobaczka do szyb należy do elementarnego wyposażenia każdego samochodu.

Przeczytaj więcej na temat pokrewnego postu - są na tamtej stronie zamieszczone niesamowicie praktyczne wiadomości, które zapewne wykorzystasz w praktyce.

Skrobanie wszystkich szyb Zabiera jednak dużo czasu, często więc używa się specjalnych preparatów chemicznych, które odmrażają szyby. Przed zimą warto zaopatrzyć się też w środek odmrażający do zamków i nosić go przy sobie (zamknięcie go w schowku nie jest dobrym pomysłem). Kierowcy mający pojazdy z napędem diesla muszą również pamiętać o nabyciu specjalnego środka przeciwdziałającemu stężeniu paliwa w niskich temperaturach. Koszty tych elementów najlepiej sprawdzić w sieci, akcesoria te mogą być tańsze, tak samo jak opony. Sklep internetowy jest dobrym miejscem na drobne zakupy, szczególnie większej ilości produktów, kiedy to można dużo zaoszczędzić na wysyłce.


Author: k.s.