Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Naprawa auta, a zatem co należy regularnie wymieniać, by bezpiecznie jeździć

Czytaj...

Nie może sobie pozwolić na zakup samochodu z salonu. Wielu z nas decyduje się na kilkuletnie auta, które chociaż świetnie nam służą, to wymagają już większej uwagi, na przykład wymiany określonych elementów, by jazda zawsze była bezpieczna. Które to elementy?
Bez wątpienia jest to olej oraz filtr oleju. Olej z reguły wymienia się raz na rok, gdyż cały czas jest poddawany obciążeniom termicznym i wychwytuje wszelakie zanieczyszczenia, przez co pogarszają się jego właściwości. Olej można wymieniać samodzielnie, ale jeżeli nigdy tego nie robiliśmy, dobrze wstąpić do warsztatu samochodowego.
Drugi element to filtr kabinowy, np.

Jeśli poszukujesz zbliżonych danych na opisywany temat, to również rzuć okiem na analogiczne materiały, które podnoszą tę problematykę.

filtr kabinowy do forda. Jeśli zaniedbamy filtr kabinowy fiesta mk6, mogą się w nim gromadzić drobnoustroje oraz grzyby, a filtr powiązany jest z klimatyzacją, zatem będziemy oddychać zanieczyszczonym powietrzem, mającym nieodpowiedni wpływ na nasze zdrowie. Zwłaszcza niedobry wpływ będzie to miało na alergików albo osoby mające astmę, ale każdy będzie zagrożony przez za duże stężenie szkodliwych substancji. Filtr będzie nagrzewać się, nieodpowiednio funkcjonować i do powietrza będą przedostawać się substancje, jakie pochodzą od spalin. Filtr również trzeba wymieniać mniej więcej co roku. Kolejnym elementem, na jaki powinniśmy mieć baczną uwagę, są klocki hamulcowe.
ford
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com
Tutaj okres wymiany zależy od tego, jak dużo oraz gdzie jeździmy. Jeśli z reguły poruszamy się na dłuższych trasach, klocki mogą wytrzymać nawet 60 tysięcy km. Kiedy najczęściej jeździmy tylko po mieście, ich żywotność jest mniejsza i wynosi wyłącznie trzydzieści tys. kilometrów. Może się przytrafić, iż przeoczymy wymianę klocków i auto zacznie np. zbaczać z toru jazdy podczas hamowania – wtedy jesteśmy zmuszeni z miejsca jechać do warsztatu, gdyż dalsza jazda może być niebezpieczna dla naszego zdrowia.


Bez wątpienia wymieniać musimy również akumulator, jakie na ogół wytrzymuje około 4 bądź 5 lat.

Jeżeli masz ochotę znaleźć artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj Pomoc drogowa Bielany Wrocławskie i zobacz pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Jeżeli mamy trudności z rozruchem, oznacza to, że przyszedł czas na nowy akumulator. Nie zapominajmy też o filtrze powietrza.
Teraz już orientujesz się, jak troszczyć się o swój samochód. Pamiętaj też o systematycznych przeglądach, gdyż mechanik może odkryć coś, co od razu nie jest zauważalne.