Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Jak dobrać dach do auta? Jakiego typu mamy rodzaje dachów, na co zwrócić uwagę podczas wybierania?

Czytaj...

Belki bazowe są podstawą tak naprawdę niemal każdego zestawu, i to czy weźmiemy bagażniki przeznaczone na narty,na rowery, czy pojemne boxy bagażowe. Duży wybór w ofercie bagażników bazowych zapewnia dobranie belek, które będą dopasowane do tematu przewożonego ładunku i ogólnej estetyki. Jeszcze jakiś czas temu kwestia bagażników, które zostały umieszczane do samochodu prezentowała się dosyć prosto, gdyż sposób montażu był jednolity.

bagaznik dachowy
Author: pirhan
Source: http://www.flickr.com
Bagażniki były mocowane do tak nazywanej rynienki. Obecnie, na tyle rozmaita jest karoseria aut, a także punkty montażowe bagażników, że dobro bagażnika jest bardziej zawiły. Zmniejszone są też szanse dobrania jednego bagażnika do mnóstwa aut. Jakie mamy rodzaje? Dachy standardowe, które nie mają fabrycznych punktów montażowych. Wybrani posiadają pomysły, żeby wiercić w karoserii, gdy brakuje właściwych punktów.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym serwisie artykuł? Kliknij więc dodatkowo ten link i sprawdź więcej info przyczepy samochodowe producent na omawiany problem.

To niewłaściwy sposób, lepiej stosować rozwiązania które nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Łapy bagażnika więc przytwierdzane są na skraju dachu auta, pomiędzy szybą a dachem. Więcej o belkach dachowych Radzi się, aby zamontowanie belek odbył się w autoryzowanym punkcie, tam możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy, a belki dachowe, które wybraliśmy będą idealnie pasować. Następny rodzaj to dachy z wcześniej przygotowanymi elementami montażu bagażnika. Producent auta przewidział, w którym miejscu mają być założone te punkty dachu auta.

Czy według Ciebie ten artykuł posiada przydatne dane? Jeżeli tak, to przeczytaj też pomocne wpisy, które są nieprawdopodobnie ciekawe.

Czasami te punkty poukrywane są w dachu auta, w niektórych przypadkach należy dokonać poważniejszej ingerencji w karoserii. Kolejny typ to dachy posiadające relingi standardowe oraz zintegrowane. Do samochodów, jakie można wyposażyć w relingi dachowe należy zastosować także odmienne elementy do montowania bagażnika, w zależności od typu relingu. po pierwsze mowa jest o tradycyjnych relingach z wyraźnym prześwitem między relingiem a dachem.Co warto wiedzieć o chlapaczach
Są jednak też rozwiązania dla relingów o większej masie o przekroju w kształcie elipsy, okrągłym lub innym, niż trójkątny. Są także bagażniki zamontowane na tak zwanych relingach o charakterze zintegrowanym, w których nie ma prześwitu między relingiem a dachem. Musimy wtedy stosować odpowiednio wybraną stopę, która odpowiada odpowiedniemu dla każdego modelu auta, profilowi relingów. Nie zapominajmy, żeby zazwyczaj nabywać takie rzeczy w specjalistycznych sklepach, zupełnie tak jak z pozostałym asortymentem, jak na przykład chlapacze. Co jeszcze warto wiedzieć?