Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Oddajesz swoje niesprawne auto na złomowisko? Sprawdź, co musisz wiedzieć w tym temacie

Czytaj...

Mała liczba osób wie, ale złomowanie samochodów jest dość ważny. Naturalnie mówimy o legalnym złomowaniu, bo są przypadki, że ktoś to wykonuje bez wypełnienia wyznaczonych reguł.

Kasacja
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com
Wybrana ze stacji demontowania pojazdu musi wziąć pojazd przeznaczony do kasacji, jednak wyłącznie jeżeli właściciel okaże wszelkie niezbędne zaświadczenia.Tego rodzaju dokumenty to dowód osobisty, lub inny, który będą potwierdzać naszą tożsamość, karta pojazdu i dowód rejestracyjny.

Jeśli masz ochotę wyszukać artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Koniecznością warsztatu, do którego przyprowadzimy nasz pojazd , który nie jest dopuszczony do rejestracji, jest uznanie za nieważne wspomnianychzaświadczeń. Potrzebne jest także wydanie oświadczenia, o tym że auto został przyjęty do kasacji.Równocześnie kasacja pojazdów to też wówczas, kiedy samochód jest wybrakowany, więc wtedy również musimy dostać potwierdzenie, iż tak bez wątpienia było. Najbardziej istotnym obowiązkiem takiego warsztatu jest odesłanie w terminie do tygodnia dokumentów, które zaświadczą rozebranie auta. Takie dokumenty muszą zostać dosłane do właściwego działku komunikacji. Po naszej stronie także jest warunek zgłoszenia się do wydziału komunikacji, żeby wyrejestrować pojazd. Zanim to jednak zrobimy powinniśmy zapłacić dawne składki ubezpieczenia OC, naturalnie, jak wcześnie tego nie dokonaliśmy.

Co jeszcze należy wiedzieć? Złomowaniem i recyklingiem samochodów zajmują się specjalistyczne zakłady złomowania samochodów. Kasacja samochodu nic nie kosztuje, jednak pojawiają się określone warunki.

Masz szansę, aby tu przeglądnąć interesujący artykuł? Czekasz na więcej? Zatem kliknij stronę i wejdź na inną witrynę z różnymi wpisami.

Auto, które tam oddajemy musi być całe, z kolei jego waga musi mieć tyle, ile wynika to z dowodu rejestracyjnego. Jeśli chcemy jeszcze zarobić na zużytym aucie, np. sprzedając jego działające części, liczmy się z następnymi kosztami. Jeśli ekspert będzie twierdził, że samochód jest niekompletny, a jego waga jest niższa niż 90% wartości widniejącej w dowodzie rejestracyjnym, możemy zapłacić nawet do 10 zł za każdy „brakujący” kilogram. Nie ma się czemu dziwić – w końcu sprzedaż sprawnych części z zużytych aut stanowi dużą część zarobku punktów demontażu samochodów.