Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Życie zazwyczaj nie jest usłane różami i nasze relacje z przełożonym mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

Czytaj...

Niestety czasami zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.


Niektórzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im pasuje: miejsce pracy, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania oraz nawet wynagrodzenie.




kodeks pracy
Author: Wawel Service


Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Tego typu osób jest pewnie niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy twierdzą, że minusy ich pracy są na tyle nieirytujące, że mogą sobie z nimi jakoś dać radę. Niekiedy jednak sytuacja jest tak bardzo okropna, że lepiej będzie pomyśleć o ucieczce. Najmądrzejszym rozwiązaniem jest wtedy poszukiwanie nowej pracy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, przejrzyj nasz kolejny artykuł, w którym jest ciekawa treść. Rozwiąże ona wszelkie Twoje wątpliwości.

Gdy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do trzech miesięcy (zależnie od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednakże mamy możliwość, by zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to dobre wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie są w stanie już znieść pracy w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Trzeba jednak starać się dojść do kompromisu. Możemy dla przykładu zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wówczas też zużyć nasz zaległy urlop.




Ważne wydaje się być to, żeby zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie musimy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.