Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Sprawdź sprężyny w zawieszeniu

Czytaj...

Krajowe drogi nie sprzyjają samochodom. Głównie w zimie zawieszenie może korodować. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skontrolowanie samochodu – warto wtedy wymienić sprężyny. W jakich sytuacjach zbadać zawieszenie auta?


Sprężyny
Source: http://www.vanel.com
Omijając sprawę kłopotów na polskich drogach, zima jest okresem sypania jezdni. Piasek w połączeniu z uroczym pośniegowym błotem inicjują korozję. Znowu więc jesteśmy zmuszeni zmieniać tłumiki, ale również po prostu sprężyny. O nich najczęściej nie pamiętamy, popełniając przy tym błąd. Zniszczona sprężyna w każdej sytuacji może puścić.

Sprężyny w samochodzie
Często przy przeglądach i naprawach nie pamiętamy o sprężynach śrubowych, chociaż są szczególnie ważnym elementem zawieszenia. Utrzymują ciężar pojazdu także podczas postoju, decydują o wysokości prześwitu pod autem i przechowują energię. Przede wszystkim łagodzą wstrząsy, kiedy jeździmy po dziurawych jezdniach. Niestety gromadzą wszystkie zabrudzenia.

Powłoka ochronna sprężyny ściera się, a niezasłonięta stal oczywiście zaczyna korodować. Podróż w związku z tym staje się zagrożeniem, dlatego, że w najbardziej niespodziewanym momencie sprężyna pęknie. Dobrze wiedzieć, że stare sprężyny pogarszają sprawność hamulców o 5%, a na to w czasie zimy nie powinniśmy pozwalać.

Chevrolet
Author: Mototarget.pl
Source: © Mototarget.pl
Kiedy sprawdzamy zawieszenie?
Istotne jest to, że zużycie sprężyn śrubowych jest zależne przede wszystkim od masy auta, nie od tego, ile jeździmy. Im cięższe auto, tym częściej musimy kontrolować sprężyny i wymieniać je.

Czy poszukujesz obecnie czegoś ciekawego? Jeżeli tak, to zerknij na witrynę (https://sklep.techkar.pl/produkty/czesci-i-akcesoria-do-myjek/osprzet,2,3528), która niewątpliwie okaże Ci się atrakcyjna. Odnosi się ona do zbliżonej problematyki.

W tym celu trzeba wybrać się na stanowisko pomiarowe i sprawdzić geometrię samochodu. Gdy jest naruszona, to znak, że najwyższy czas na sprawne sprężyny.

Proces wymiany sprężyn
Specjaliści w warsztacie nie mają z wymianą najmniejszego problemu. Jeśli oczywiście chcemy zająć się tym sami, niezbędny będzie typowy ściągacz sprężyn. Istotne, żeby nie okazało się raczej, że zakup sprzętu kosztuje więcej niż mechanik. bardzo ważne jest to, że obowiązkowo musimy zmienić sprężyny na osi i nie wolno tego robić po tej samej stronie samochodu. Dobrze odszukać sprężyn w częściach zamiennych – nie ma konieczności zakupu drogich sprężyn.