Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Długa tradycja cukiernictwa w kraju.

Czytaj...

Cukiernictwo w Polsce ma dobrą tradycję. Najsłynniejsze cukiernie powstały jeszcze przed wojną, a niektóre pod koniec XIX wieku. Tradycyjne cukiernictwo to rzemiosło z pasją. Niektórzy twierdzą, że łączy w sobie zamiłowanie do słodyczy ze sztuką. Trzeba spojrzeć na niezwykłe torty i ciasta, żeby zrozumieć, że zrobienie tak niezwykle wyglądających słodkości, wymaga nie lada umiejętności.


rodzime cukiernictwo przeszło próbę czasu głównie w PRL-u. W tamtych czasach nie było składników. Były spisy ciastek, pomysłowość nie były poszukiwanymi cechami u pracowników cukierni. W dzisiejszych czasach ma miejsce swoiste odrodzenie zawodowego cukiernictwa.

Przeczytaj, co znajduje się w najświeższym wpisie. Te informacje też na pewno będą dla Ciebie niebanalne, gdyż opisują zbliżoną tematykę.

Taki stan rzeczy to przede wszystkim niekwestionowana korzyść dla klientów cukierni.
Najbardziej znane cukiernie są w Paryżu. We Francji niektóre cukiernie mają wręcz świątynny charakter. Ciastka sprzedaje się w gustownym otoczeniu. Wyroby są przechowywane w szklanych gablotach i pakowne w złote pudełka. W Paryżu cukiernictwo jest w istocie na najwyższym poziomie i ma więcej wspólnego ze sztuką niż zawodem. Tajemnica tkwi przede wszystkim w wypracowanej technice, które u nas są jeszcze nieznane. (Oferta praca cukiernik)
oferty pracy cukiernik
Author: O'CCAFFE

Zawodowe cukiernictwo polega głównie na wymyślaniu nowych kompozycji smakowych. Oczywiście istnieje też cukiernictwo przemysłowe. Tutaj także potrzeba kwalifikacji zawodowych, jednak wytwórstwo na dużą skalę nie wymaga większej kreatywności.

Praktycznie praca w tym zawodzie, jeśli mamy właściwe kwalifikacje może się opłacić i łatwo znaleźć zatrudnienie. W mniejszych i większych miastach|każdym mieście|niejednym mieście znajdują się nierzadko liczne cukiernie lub fabryki wyrobów cukierniczych. Jeżeli dajmy na to szukamy w internecie: praca Opole, praca cukiernik, to na pewno nie będziemy mieć kłopotów z zatrudnieniem.


Żeby zajmować się cukiernictwem, powinniśmy ukończyć zawodową szkołę lub profesjonalny kurs. Absolwent szkoły powinna być wyuczona do wykonywania ważnych w zawodzie procedur. (oferty pracy rzeźnik) Możemy wyróżnić kilka z nich: sporządzanie półproduktów i gotowych wyrobów cukierniczych oraz zdolność dekorowania.