Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu nabywamy historyczne samochody?

Czytaj...

W teraźniejszych realiach, nie mając samochodu jesteśmy uziemieni do jednego miejsca, zwłaszcza w niewielkich miejscowościach, w których komunikacja miejska nie posiada bardzo rozwiniętej trasy połączeń.
ciężarówka
Author: Gaetano Rap
Source: http://www.flickr.com
Tak więc autentyczny rynek samochodowy powstał u nas nie wcześniej niż pod koniec lat 80. Wraz z transformacją systemu gospodarczego można było łatwo nabywać auta. Z powodu różnic gospodarczych pomiędzy Rzeczpospolitą a tzw. Zachodem do naszego państwa sprowadzano na masową skalę używane samochody. Sytuacja pomimo 25 Lat zasadniczo się nie zmieniła. Po naszych drogach zwykle jeżdżą pojazdy 10 letnie tudzież starsze. Średni wiek auta ściąganego z Wielkiej Brytanii to szesnaście lat, dużo więcej aniżeli przeciętna w innych krajach wspólnoty. Bez wątpienia sam import (zobacz również import towarów z usa) pojazdu to dopiero start. Używane samochody ciężarowe potrzebują całej sieci serwisującej (sprawdź tutaj: ). Importerzy zapewniają zajęcie mechanikom reperującym importowane pojazdy, dzięki nim mają też zajęcie stacje kontroli pojazdów, fabrykanci części zamiennych, tudzież ich sprzedawcy. To pozytywne aspekty wtórnego obrotu wozami.

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na nieużywany pojazd z salonu samochodowego. Receptą na brak tak sporej gotówki są auta używane! Kup auto, które już uprzednio posiadało innego posiadacza. Możesz udać się do komisu i tam zaznajomić się z ofertą, lub o własnych siłach rozeznać się w propozycji sprzedawców, na różnego typach witrynach aukcyjnych. Ustaw wymagania, pozwoli to produktywniejsze przeglądanie aukcji. Kiedy zdecydujesz na jakieś z zaprezentowanych pojazdów, dogadaj się na lustrację mechaniczną w zakładzie mechanicznym. Jest to szalenie istotne - ratuje przed niewidocznymi opłatami. Posiadasz pewność, że w przyszłości nie będziesz zmuszony zrobić kosztownej reperacji i unikniesz przed niemoralnym właścicielem. Trafnie wyszukana strona o motoryzacji pozwoli Ci w poszukiwaniu potrzebnych danych.

ciężarówka
Author: Barry Lewis
Source: http://www.flickr.com
Istnieje jednakże mroczna strona owego interesu. Wielokrotnie importowane bryki nie spełniają norm ekologicznych, co przyczynia się do zniszczenia środowiska naturalnego. Istnieją sprzeczności pomiędzy ekologami a branżą sprzedającą używane samochody , lecz ewidentne jest że to komplikacja - szczególnie że Rzeczpospolita Polska zobowiązała się do szanowania standardów ekologicznych.

Znaczącą mocną stroną aut zza granicy jest fakt, że są one w sprawniejszej kondycji, są młodsze, mają mniejszy przebieg, są lepszej marki. Ich mniejsze zużycie wynika z przyczyny dobrego poziomu dróg, a także dlatego, że użytkownicy cudzoziemscy często zmieniają pojazdy na lepsze. Miej świadomość, że po nabyciu auta trzeba je zarejestrować w odpowiedniej instytucji. Dodatkowo trzeba zarejestrować się w firmie asekuracyjnej, w której kupimy odpowiedni pakiet ubezpieczeń. Obowiązkowe jest ubezpieczenie OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, AC jest już dobrowolne i strzeże przed odpowiedzialnością za wypadki losowe, np. kradzież czy popsucie samochodu w stłuczce ze zwierzęciem.