Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Czemu opłaca się poddać regeneracji uszkodzoną turbosprężarkę?

Czytaj...

Droga do turbodoładowania jest prawie tak dawna, jak powstawanie silnika spalinowego. Pradawna turbosprężarka oferowała ograniczone wykorzystanie, była wykorzystywana jedynie do ogromnych silników, typu silniki w okrętach.

W przemyśle samochodowym moment turbodoładowania zaczął się razem z jednostkami napędowymi samochodów ciężarowych. Odtąd systematycznie rozpoczęło się wykorzystywanie turbodoładowania do przemysłu motoryzacyjnego.

Znaczenie turbosprężarek w osobówkach wzrastało, ponieważ wzrastała ich jakość, a emisja spalin znacznie się poprawiała (czytaj więcej). Aktualnie turbodoładowanie silników spalinowych przede wszystkim nie bywa rozpatrywane pod kątem wydajności, ale jest związane ze znacznym zmniejszeniem spalania benzyny, co w konsekwencji przyczynia się do mniejszego zanieczyszczenia środowiska.

Ten niebanalny tekst zwyczajnie trzeba zgłębić. Dotyczy podobnej kwestii, zatem na pewno warto go przeczytać. Kliknij - szczerze zalecamy ten tekst!

Podobnie wygląda to w przypadku samochodów ciężarowych. Dlatego tak istotne jest, aby turbosprężarka była zawsze działająca. W przypadku problemów, których nie można się ustrzec, obowiązkowa jest regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego. To niemały wydatek, jednak o wiele bardziej opłacalny aniżeli zamiana starej sprężarki na całkowicie nową. Nie dziwi tym samym, że mechaników kształcących się wyłącznie w turbosprężarkach istnieje tak znaczna liczba.

samochód BMW
Author: Tom
Source: http://www.flickr.com
Aby lepiej pojąć zastosowanie turbosprężarek oraz tego jak istotna bywa regeneracja turbosprężarki auta ciężarowego, powinno się zrozumieć tę mechanikę oraz zapoznać się z metodą spalania benzyny w jednostce napędowej. Aktualnie, najmocniej rozpowszechnione i znane są jednostki napędowe czterosuwowe. Proces roboczy tego typu silnika przepracowywany w czasie dwóch obrotów wału wykorbionego składa się z następujących etapów: ssania, kompresowania, dekompresji i wydychania, czyli usuwania spalin.zobacz pod linkiem oznakowanie hali produkcyjnej oznakowanie hali produkcyjnej


Taka prosta metoda funkcjonowania jednostki napędowej dostarcza różne możliwości ulepszania jego siły, poprzez: zwiększenie pojemności skokowej, czy zwiększenie prędkości obrotowej. Mając w pamięci te nieskomplikowane zasady regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego nie jest niczym trudnym - .