Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Wiadomości w temacie rewindykacji należności w Niemczech.

Czytaj...

Podstawowe informacje w temacie egzekucji należności w Niemczech należy znać, kiedy dokładnie tego typu sprawa nas w określonym czasie dotyczy. Mianowicie, podczas gdy posiada się biznes w Polsce albo poza jego granicami to istnieje ryzyko, że klient nie uiści zapłaty za wybrane świadczenia.

Windykacja
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Dla przykładu, jeśli prowadzi się firmę w Niemczech to także może się tak przydarzyć. Wówczas opłaca się jak najszybciej reagować, tym bardziej, kiedy w grę wchodzą duże kwoty. Jeżeli niemiecki odbiorca nie wywiąże się z zapłacenia w określonym czasie to podstawowym krokiem będzie przesłanie powiadomienia o zapłacie - polecamy ten adres - wezwanie musi zawierać zestawienie wierzytelności a także powiadomienie o tym, że w razie braku zapłaty lub opóźnienia procedura będzie oddana do egzekucji należności, co związane będzie z wyższymi kosztami obciążającymi dłużnika. Kiedy dłużnik nie odpowie na wezwanie do zapłaty to należy od razu pomyśleć o takim rozwiązaniu jak windykacja w Niemczech, czym będą zajmować się profesjonalne agencje, zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Krajowe agencje mają własne zagraniczne filie w poszczególnych miastach, a więc proces windykacji potoczy się sprawnie.

Specjaliści zatrudnieni w tych agencjach idealnie władają językiem niemieckim, jak również posiadają fachową wiedzę w dziedzinie prawa i pozostałych ustaleń związanych z windykacją na terenie Niemiec. Zasadnicza różnica między polskim a niemieckim prawem odnoszącym się windykacji należności polega na tym, że krajowy system obejmuje ochronę wierzyciela. Panujący w Niemczech porządek natomiast dotyka ochrony dłużnika.


W związku z tym biura zajmujące się windykacją należności na terenie Niemiec muszą być o wiele bardziej surowe w stosunku do dłużnika. Dłużnikowi wysyła się pisemne wezwanie do zapłaty, jednocześnie dzwoniąc do niego.

Zainteresowały Cię informacje dochodzenie odszkodowań Wrocław przedstawione w naszym wpisie? Szalenie przyjemnie więc będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Oczekujemy na ocenę!

Kiedy zadłużony w dalszym ciągu nie wpłaci pieniędzy, firma windykacyjna, w zgodzie z wierzycielem zdecyduje się na wprowadzenie procedury na drogę sądową.

Może to objąć postępowanie zwykłe czy też postępowanie Mahnprocedure, podczas gdy to dochodzi do zajęcia majątku zadłużonego przez komornika. Gwarantuje to szybkie oraz nieskomplikowane postępowanie, a także niewielkie koszty sprawy. Już i po dwóch miesiącach należy oczekiwać uzyskania tytułu egzekucyjnego. Przeciw dłużnikowi mogą również być zasądzone inne odpłatności. O ile zaś dłużnik nie jest w stanie zapłacić zobowiązania bądź uchyla się, to może dojść do postępowania zwykłego. Wtedy wierzyciel ma szansę oczekiwać na wszechstronną pomoc ze strony kancelarii windykacyjnej.