Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Czym jest autodetailing? Jak wygląda ten zabieg? Jak się go robi?

Czytaj...

Ostatnimi czasy wciąż bardziej powszechny jest tak zwany autodetailing. Czym jest, dlaczego jest to takie popularne? Definicja mówi, iż jest to dokładne czyszczenie, renowacja oraz konserwacja samochodu lub jego elementów, zarówno na zewnątrz, lecz także wewnątrz. Taki zabieg zdecydowanie zwiększa walory estetyczne oraz użytkowe pojazdu, bo przedłuża jego żywotność, zwiększa wartość rynkową auta.

samochód
Author: Tom Blackman
Source: http://www.flickr.com
To pojęcie jest z reguły wymienne używane z auto spa. W Polsce jest coraz więcej tego typu miejsc, gdzie można w doskonały sposób zadbać o własny pojazd. Na razie najwięcej tego typu miejsc jest w dużych miejscowościach, dlatego auto (KLIK) spa Wrocław posiada na przykład interesującą ofertę. Proces auto spa czy autodetallingu polega na doprowadzeniu auta do niemal idealnego stanu wizualnego, przy tym od strony wnętrza, jak i lakieru. Usługę tego rodzaju przeprowadza się zarówno na autach nowych jak i takich wiekowych. Nie jest to dziwne w związku z tym, iż nawet auto prosto z salonu również można poddać takiemu procesowi.

W tym aucie usuwane są jeśli jest taka potrzeba minimalne zarysowania transportowe, następnie zaś lakier zabezpiecza się powłoką sealantu i wosku. Konserwowane są również plastikowe oraz gumowe części wnętrza. W bardziej wiekowych pojazdach trzeba również powiedzieć o korekcie powłoki lakierniczej i czyszczeniu nadkoli, wnęk, komór silnika jak też wnętrza. Detailing dosyć często kojarzony jest a czyszczeniem tapicerki, jakie to tak na dobrą sprawę mają w ofercie zwykłe myjnie (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar,2,3561) i zakłady lakiernicze. To rzecz jasna kiepskie skojarzenia, gdyż takie usługi to - jak wyżej wspomnieliśmy - spa dla każdego auta, zaś proces takiego odnawiania może trwać nawet około 2 do 4 dni oraz gdzie najważniejszą rolę odgrywa dokładność.Na początek trzeba dobrze umyć auto przy pomocy specjalnej rękawicy oraz myjki ciśnieniowej, oczyścić lakier z nalotów, smoły czy owadów. Później trzeba przywrócić lakierowi szklistą gładkość, w tym celu oczyszcza się go za pomocą specjalnej glinki. Jest ona wspaniałym wynalazkiem, jaki jest w stanie wydobywać z porów lakieru brud niewidoczny dla oka, potrafi też usunąć nalot, jaki zostaje na samochodzie pomimo dokładnego umycia. Jak wspomnieliśmy, jest coraz więcej tego typu miejsc, szczególnie w większych miastach, dlatego jak usuwanie rys z lakieru Wrocław będzie idealnym miejscem.
Tags: