Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Wypadek w Anglii

Czytaj...

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii albo Irlandii Północnej? Ty, albo ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeżeli odpowiedzi na każde z tych pytań brzmi TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasach, kiedy tylu Polaków decyduje się układać sobie życie, albo przynajmniej na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są jak najbardziej pożądane. Szczególnie gdy chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które mogą przydarzyć się każdemu w pracy lub na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.


wypadek
Source: www.morguefile.com
Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie są ludzie i technika, zdarzają się też wypadki drogowe. Statystyki takich zdarzeń z roku na rok odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco mała liczba ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w UK. Dzieje się tak z różnych powodów, obcy kraj, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to wzmaga poczucie osamotnienia i "odpuszczenia" sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK. Dlatego też przede wszystkim dobrze jest zaznajomić się ze swoimi prawami w tej kwestii, by wiedzieć na czym się stoi. Po pierwsze, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz starać się o rekompensatę pieniężną za poniesione uszczerbki na zdrowiu bądź też straty materialne.

Ten artykuł bardzo Cię zainteresował? To przejrzyj też odmienne pomocne źródła (https://timebutik.pl/zegarki-meskie-orient-c-2_70.html), które zawierają wielce ważne informacje - pochłoną Cię całkiem.

Ważne jest też, żeby zaraz po wypadku wykonać następujące działania:

Pozyskać dane sprawcy oraz innych osób biorących udział w zdarzeniu. Szczególnie ważny jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Koniecznie należy poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Mogą oni poświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!
Dobrze jest również zrobić zdjęcia - przejrzyj naszą propozycję https://www.sklep.oemtuning.pl miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Musimy również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz zgłosić się do lekarza, by zbadał i udokumentował poniesione obrażenia. Jeżeli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest się skontaktować z właściwą instytucją, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wypadek w pracy

Etat dla Polaków w Anglii zwykle jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą wyjątkowo duże ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły podczas wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych bądź też podróży służbowych. W takich sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania należy jednak przygotować następujące informacje:
Sprecyzowaną datę i miejsce wypadku;
Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;
Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;
Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe);
Zaświadczenie lekarskie o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji albo rehabilitacji;

W dalszej części procesu uzyskiwania odszkodowania także dobrze skontaktować się z właściwą instytucją.

Gdzie szukać pomocy?


Nawet będąc za granicą możesz nawiązać kontakt z odpowiednimi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich szukać??? Najlepiej jest użyć Internetu. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka wyrzuci nam linki do stron internetowych właściwych firm, takich jak na przykład Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.