Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Pracownik powinien być bezpieczny w zakładzie pracy

Czytaj...

które obowiązki obecnie w pierwszej kolejności spoczywają na pracodawcy oraz jakim sposobem są one efektywnie kontrolowane przez aktualne prawo w państwie?


Pracodawcy mają dziś obowiązek zatroszczyć się o bezpieczeństwo (szerzej na stronie http://bhp-online.com/apteczki-zakladowe-c1197) swoich pracowników, z tego powodu na rynku oferowanych jest dużo ciekawych rozwiązań, które powinny to ułatwić. Istotne znaczenie ma oczywiście wybór pasującej odzieży, która zabezpieczy ubranie pracownika, a jeżeli zachodzi taka potrzeba również jego skórę. Przykładem są między innymi fartuchy medyczne, jakich funkcją jest w dodatku zagwarantowanie sterylności, co podczas jakichkolwiek czynności medycznych jest zdecydowanie niezbędne. Tego rodzaju fartuchy są noszone nie tylko przez lekarzy, ale również pielęgniarki i pielęgniarzy. Mają one jeszcze jedno naprawdę ważne zadanie – pozwalają na odróżnienie kadry szpitala czy przychodni zdrowia od przypadkowych osób - przeskocz.
fartuchy medyczne
Author: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Source: http://www.flickr.com


W zakładach pracy niezbędne jest w dodatku stosowne obuwie, na przykład wyposażone w specjalną podeszwę antypoślizgową. Niektórzy pracownicy, w zależności od specyfiki wykonywanego zawodu, muszą nosić dodatkowo okulary chroniące wzrok. O bezpieczeństwo (https://www.bhp-online.com/instrukcja-bhp-betoniarka-bmk-500-p3084/) pracowników troszczą się także specjaliści BHP, którzy nie tylko kontrolują użytkowany sprzęt, ale także organizują sporo specjalistycznych szkoleń. Każdy pracownik, bez względu na to jaki jest charakter jego pracy, musi przejść takie szkolenie, jakie przygotowuje go do zajmowania konkretnego stanowiska - fartuch medyczny.


Podsumowując, troszczenie się o bezpieczeństwo przyjmowanych osób jest współcześnie jednym z najistotniejszych obowiązków pracodawcy, a to, czy się z niego prawidłowo wywiązuje regulują specjalne przepisy prawne.