Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Kilka ważnych zasad dotyczących odpowiedniego serwisowania i użytkowania układów klimatyzacji

Czytaj...

Obecne samochody poza tym, że mogą jeździć, to proponują coraz więcej wygód dla kierowcy i pasażera. Jednym z najbardziej popularnych układów, które służą do tego celu, będzie klimatyzacja. Całkiem niedawno jeszcze była ona luksusem, za który było trzeba dużo dopłacać, aktualnie dostaje się ją w standardowym wyposażeniu nawet w niższych modelach samochodów. Klimatyzacja w naszym klimacie może zbyt często się nie przydawać, jednak w lecie jej plusy są naprawdę widoczne.

części samochodowe
Author: Carol VanHook
Source: http://www.flickr.com
Spora ilość kierowców nawet nie wie, że także w zimie powinno się ją stosować, i to z dwóch przyczyn. Po pierwsze klimatyzacja powinna pracować przez wszystkie miesiące, gdyż tym sposobem można przedłużyć jej żywotność. Oprócz tego bardzo dobrze osusza ona powietrze, więc w chłodniejsze dni doskonale będzie sobie radzić z nadmiarem wilgoci w środku. Aby układ ten mógł odpowiednio długo służyć, to powinien być odpowiednio serwisowany. Nie warto o tym zapominać, bo wszelakie zaniedbania w tych kwestiach zakończyć się mogą kosztownymi awariami.

Najważniejszą rzeczą, którą trzeba systematycznie wykonywać przy klimatyzacji jest uzupełnianie czynnika chłodzącego.

Kiedy będziesz zdania, że dobrze byłoby poznać inny aspekt tej sprawy, kliknij tu oraz przeczytaj jeszcze więcej szczegółów.

Ma to ogromne znaczenie dla samego funkcjonowania układu, ale także dla odpowiedniej żywotności poszczególnych jego elementów. W czynniku chłodzącym jest również rozpuszczony smar, niedobór którego może spowodować poważne uszkodzenia. Na przykład zatrzeć się może kompresor klimatyzacji, który jest odpowiedzialny za rozprowadzanie substancji chłodzącej, naprawa lub wymiana tego elementu jest dość droga - .Jeśli chodzi o kompresory pojawić się może parę różnych usterek, które mogą wyłączyć ten element z działania. Jedną z popularniejszych jest zepsute sprzęgło klimatyzacji, w którym z reguły ulega spaleniu elektromagnes - Po kilku latach używania warto też pomyśleć o wymienieniu osuszacza, który ma za zadanie usuwać wilgoć z całego układu.

Jeżeli istotnie pragniesz dokładniej zgłębić to zagadnienie, kliknij jeszcze tu i zdobądź użyteczne info (https://osauto.pl/przeglady-rejestracyjne)! Ono na pewno okaże się dla Ciebie użyteczne.

Należy zadbać także o odpowiedni komfort pasażerów oraz kierowcy, dlatego też należy raz na rok cały układ dokładnie zdezynfekować, a dodatkowo wymienić filtr w kabinie.