Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Czym w praktyce jest kotwica i gdzie obecnie wykorzystuje się różne haki?

Czytaj...

Wykonywanie mnóstwa zawodów jest czasem do pewnego stopnia związane z podnoszeniem różnorodnego typu przedmiotów. Do tego celu stosuje się często pewne urządzenia, jakie posiadają pewną wspólną właściwość.


Mianowicie jest nią to, że dużo z nich zakończonych jest hakiem, za pomocą którego można podnieść jakiś towar.
hak
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Mogłyby nim zostać zarówno tak zwane europalety, części (części ford transit) samochodowe oraz między innymi np. śledzie, ponieważ wędka też przecież jest zakończona hakiem. W jaki sposób więc łatwo można się zorientować, tego typu metalowy hak można by wykorzystać w naprawdę wielu różnych dziedzinach. W budownictwie, medycynie czy też transporcie. Warto przykładowo wspomnieć, ze istnieje narzędzie o nazwie hak operacyjny, jaki jest wykorzystywany do odciągania pewnych części (warsztat samochodowy Grosel) ciała podczas wykonywania zabiegu. Duża część społeczeństwa zna jednak inny rodzaj zaczepu. W motoryzacji służy on czasami do holowania samochodów w zimie. Część aut jest fabrycznie zaopatrzona w inny wariant zaczepu - ten stosuje się do ciągnięcia np. przyczepki kempingowej.


folia
Author: Den Braven
Source: Den Braven


Ogłoszenia
Author: PrsF1
Source: http://www.flickr.com


Są poza tym haki stosowane w transporcie morskim. Jest tak dlatego, że kotwica to nic innego niż hak, którego zadaniem jest przyczepić się do jakiegoś obecnego w morskim dnie elementu. Jeszcze inną wersją haka jest wrażliwa dla jakieś osoby informacja, jaka w pewnych sytuacjach mogłaby zostać podstawą do szantażu.
Poza tym dawniej w sklepach mięsnych witały nas słynne nagie haki. Obecnie jednak najczęściej wykorzystuje się je do przenoszenia różnorodnych ładunków na niewielkie odległości.