Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Czym jest windykacja i czy powinniśmy z niej korzystać, gdy bezskutecznie staramy się odzyskać swoje pieniądze?

Czytaj...

Uchylanie się klienta od uiszczenia zapłaty to sytuacja, w jakiej wiele firm zmuszonych jest do zaczęcia działań windykacyjnych. Pod tym pojęciem rozumieć należy dochodzenie roszczeń w granicach dopuszczalnych przez prawo. W celu odzyskania pieniędzy wykonuje się różnorodne kroki, rozpoczynając od prób polubownego rozwiązania konfliktu. Windykacja polubowna, określana także przedsądową, polega właściwie na monitowaniu dłużnika.


zapoznaj się z oferowanymi usługami
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Wykonuje się wtedy tego rodzaju działania jak listowne i telefoniczne wezwania do spłaty zadłużenia, a także osobiste spotkania, celem ustalenia odpowiednich dla obu stron warunków spłaty. Dość często czynności te okazują się wystarczające, co sprawia, że nie ma potrzeby kierowania sprawy na drogę sądową.

Windykacja sądowa ma miejsce wtedy, kiedy polubowne próby dogadania się okazały się bezskuteczne. Na tym etapie działania bardzo ważne jest zebranie pełnej dokumentacji, która potwierdza zaistnienie obowiązku uregulowania zapłaty, a jednocześnie wsparcie dobrego prawnika, specjalizującego się w tym obszarze działania. Niestety, czasem nawet właściwy wyrok (sprawdź także ofertę - waliduda adwokat wrocław prawo karne sprawdzona kancelaria prawna) sądu okazuje się niewystarczający. W takiej sytuacji niezbędne jest podjęcie radykalnych działań, czyli przeprowadzenie windykacji komorniczej. Zazwyczaj tego rodzaju działania rozpoczyna się od egzekucji z rachunku bankowego. Powinniśmy pamiętać o tym, że wierzyciel jest w stanie skorzystać ze wsparcia firmy która specjalizuje się w windykacji, np. windykacja z Lublina, a także zdecydować się na sprzedaż wierzytelności, co umożliwia uniknąć długiej walki o odzyskanie pieniędzy.


Wszystko tak naprawdę jest zależne od tego, co chcemy osiągnąć. Warto wiedzieć, że tego typu sprawy są problematyczne i mogą trwać długo, więc bez wsparcia właściwej firmy windykacyjnej nie mamy szans na błyskawiczne rezultaty. Często już windykacja polubowna może poskutkować, więc nie musimy dłużej starać się o odzyskane swoich oszczędności. Niestety, duża ilość spraw trafia do sądu, tak więc jeśli chcemy skutecznie odzyskać pieniądze musimy wybrać jak najbardziej fachową i najbardziej doświadczoną firmę windykacyjną. To zapewnienie, że nasza sprawa nie zalegnie na długie lata w niebycie, a nasze pieniądze powrócą tam, gdzie powinny, czyli do naszego portfela.