Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Akcesoria konieczne w nowym pojeździe

Czytaj...

Każdy z kierowców po zakupie wyśnionego samochodu zastanawia się, w który dodatkowy sprzęt a także akcesoria wyposażyć własny samochód? Jakie wyekwipowanie jest niezbędne, a co jedynie zalecane?


By cieszyć się wygodą oraz bezpieczeństwem w czasie jazdy i tym samym być w pełni przygotowanym na wszelkie sytuacje, jakie mogą nas napotkać w podróży, powinniśmy wyekwipować swój pojazd w kilka niezbytecznych przedmiotów, jakie nie zajmują wiele miejsca, a zapewnią bezpieczeństwo .
wykładziny samochodowe
Author: GabboT
Source: http://www.flickr.com


szpital
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com


Pomimo że przepisy bezpośrednio nie normują posiadania poniektórych przedmiotów w samochodzie, istnieje dużo rzeczy, w jakie należy zaopatrzyć się zaraz po zakupie czterokołowca.

Jeżeli masz chęć uzyskać bardziej dokładne informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj szczegóły (http://marexopony.pl/), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Do podstawowych przedmiotów, które są obowiązkowe w pozostałych państwach UE, a w naszym kraju nie – należy apteczka samochodowa jak też kamizelka odblaskowa. Przepisy naszego prawa nie mówią bezpośrednio o niezbędności posiadania apteczki w samochodzie, jednak jasno określają, że kierujący samochodem jest zobowiązany udzielić niezbytecznej pomocy ofiarom wypadku i wezwać pogotowie ratunkowe i Policję. Odblaskowa kamizelka nie jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu, jednak może mieć niebagatelne znaczenie w czasie kolizji albo w chwili, kiedy zepsuje się nam samochód. Przy trudnych warunkach pogodowych gwarantuje bezpieczeństwo, albowiem dzięki niej stajemy się widoczni dla innych kierowców .
Kamizelkę odblaskową powinna zakładać każda osób, która opuszcza pojazd, zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu, podczas słabej widzialności i ustawiania ostrzegawczego trójkąta.


Dodatkowo każdy nowo zakupiony czterokołowiec powinniśmy wyekwipować również w : latarkę, komplet przyrządów, zapasowe (manetki do skutera) żarówki, koło zapasowe, wykładziny samochodowe.