Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem rozliczyć podatek, szybko i skutecznie?

Czytaj...

Raz do roku, dużo osób posiadających pracę zawodową w Polsce, powinno zdać relację z wynagrodzenia. w większości przypadków nie jest to za bardzo trudne - często rozliczenie pit opiera się o jeden dochód. Jednak niektórzy generują sporo źródeł zarobku, które powinni opodatkować, jest to działanie na tyle zaawansowane, że z ratunkiem może przybyć wyłącznie księgowa lub portal podatkowy. Która z tych opcji jest skuteczniejsza?

rozliczenia online
Author: "PictureYouth"
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli posiadamy własną działalność handlową, z pewnością zatrudniamy osobę, która trudzi się naszą księgowością, gdyż samemu trudno się odnaleźć we wszelkich zawiłościach. Posiadanie swojej firmy wiąże się z ciągłą kontrolą naszej sytuacji rachunkowej, a z początkiem roku, musimy zadeklarować wszelkie swoje przychody, w przeciwnym razie czeka nas wysoka kara. W takim wypadku, rozliczenie pit należy polecić księgowej, jeśli i tak już ją zatrudniamy - zobacz na Zapewne zna się ona na wszystkich księgach lepiej niż my, będzie wiedziała które dokumenty gdzie złożyć w konkretnym czasie. Dodatkowo, będziemy mieli pewność, że persona wykwalifikowana się tym zajmuje, unikniemy dzięki temu zaniedbań. Natomiast jeżeli jesteśmy osobami zatrudnionymi u kogoś, najlepszą opcją będzie portal podatkowy. Gdyż nawet jeżeli posiadamy kilka źródeł przychodów, rozliczenie pit (zobacz e pity) nie powinno być zbytnio skomplikowane. Musimy jedynie podążać za instrukcją krok za krokiem, aby nie przeoczyć któregoś z obowiązkowych pól. Pamiętajmy, aby zanotować każdego otrzymanego pita, bowiem jeżeli zapomnimy, w razie kontroli czekają nas wysokie kary, także jeśli nie nastąpiło to z naszej winy. W internecie znajdziemy wiele miejsc, w których możemy złożyć swoje deklaracje, przeważnie są one darmowe. Pamiętajmy jedynie, że jeśli chcemy samodzielnie wybrać fundacje, której oddamy nasz 1% podatku, trzeba być specjalnie wyczulonym. Bowiem sporo programów narzuca nam wybór z góry, którego nie jesteśmy w stanie zmienić.Nawet jeżeli używamy programu online, pamiętajmy żeby wydrukować i wysłać naszą deklaracje pocztą. Gdyż wyłącznie państwowy portal podatkowy pozwala zrobić nam to internetowo. Aby jego użyć, musimy posiadać elektroniczny znak. Rozliczenie pit nie jest za bardzo skomplikowaną sprawa, na pewno dla osób, które opłacane są przez innych przedsiębiorców. Odmiennie sytuacja wygląda w odniesieniu do ludzi, prowadzących własną firmę handlową. Wtenczas potrzebna może się okazać księgowa, która będzie potrafiła ujarzmić nasze finanse. W typowej sytuacji, portal podatkowy powinien wystarczyć.