Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Leasing samochodu

Czytaj...

Gdy czyta się codzienną prasę, czasopisma branżowe, gdy rozmawia się z osobami z odmiennych środowisk firmowych lub zwyczajnie oglądając programy specjalistyczne, niejednokrotnie spotykamy się z tematyką leasingu. Pomimo tego, że jest to coraz bardziej powszechne zjawisko, wielu z nas nadal nie umiałoby dokładnie scharakteryzować tego określenia.

Samochód BMW
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
Warto jednak zainteresować się i zapoznać z tym tematem, ponieważ dla wielu z nas może okazać się bardzo potrzebne, ale po kolei.
Słowo leasing wywodzi się z języka angielskiego, a w dosłownym tłumaczeniu oznacza wynająć, wypożyczyć. Jako zjawisko jest to umowa cywilnoprawna, w której jedna ze stron, w tym przypadku finansujący, umożliwia drugiej stronie czyli korzystającemu, prawo do użytkowania ściśle określonej rzeczy na uzgodniony okres w zamian za ustaloną kwotę płaconą w ratach. Wszystko odbywa się według wcześniej spisanej umowy leasingowej między jedną i drugą stroną. Leasing może być bardzo pomocny w momencie, kiedy osoby decydujące się na założenie własnej działalności, nie mają możliwości pokrycia kosztów niezbędnych sprzętów i urządzeń przy wykorzystaniu jedynie własnych środków pieniężnych. Dzięki podpisaniu wyżej wspomnianej umowy, spłata możliwa będzie w odpowiednich ratach, co w danym stopniu może przyczynić się do rozwikłania problemu.

wnętrze samochodu
Author: Tracie Hall
Source: http://www.flickr.com
Na rynku znajduje się wiele różnych typów leasingu. Wyróżniamy między innymi leasing pośredni, ruchomości i nieruchomości, finansowy czy inwestycyjny. Każdy z nich różni się od poprzedniego jedynie liczbą stron które biorą udział w transakcji i składnikiem kapitałowym i odsetkowym, które ustalono i spisano wcześniej przez finansującego i korzystającego. Leasing może dotyczyć różnych rzeczy.

Ten artykuł Ci się podoba? To odkryj www, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które też będą ciekawe.

Jednak najwyższą popularnością cieszy się w przypadku samochodów osobowych i dostawczych.

Podczas korzystania z takich ofert, warto zwrócić uwagę na to, że nie w każdym przypadku wszystko jest tak perfekcyjne jak przedstawiają to firmy, które wyspecjalizowane są w tej dziedzinie. Warto zwrócić uwagę na zagadnienie typu leasing wady i zalety . Pomimo różnych korzyści, takich jak np. niski wkład własnego kapitału, możliwość zdobycia środków produkcyjnych o zróżnicowanym stopniu zużycia czy łatwiejsze procedury niż w sytuacji kredytu, ta forma ma także sporo niedopowiedzeń. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy leasingowej, korzystający jest związany z finansującym przez cały czas trwania umowy, nie ma tak zwanego prawa własności opisanej rzeczy przez leasingobiorcę oraz ponosi dość wysoki koszt leasingu, który wynika z konieczności opłacenia wszelkich kosztów przedstawionych w umowie. To tylko kilka z wielu przykładów dotyczących omawianego tematu. Należy podkreślić jedynie, że przed wyborem odpowiedniej formy wsparcia, należy rzetelnie rozważyć wszelkie wady i zalety, tak aby nasze przedsięwzięcie miało szansę powodzenia.