Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/cinekmotocykle.pl/includes/menu.inc).

Filtry paliwa i filtry powietrza w samochodzie - kiedy należy je wymienić i z jakiego powodu jest to znaczące?

Czytaj...

Filtry w samochodzie trzeba systematycznie wymieniać, bo w przeciwnym razie może grozić to awarią oraz poważnym szkodom. Dlatego każdy kierowca, jaki dba o swój samochód, z pewnością powinien pamiętać o wymianie filtrów powietrza i paliwa w samochodzie. Kiedy jednak trzeba to wykonać?


Filtry powietrza zabezpieczają silnik, aby nie dostały się do niego różne złe zanieczyszczenia. Silnik w trakcie pracy zasysa naprawdę sporo kurzu, nie wolno dopuścić do tego, aby dostał się on do jednostki napędowej, ponieważ zdoła uszkodzić multum znaczących części w wozie, takich jak na przykład tłoki czy też powierzchnię cylindrów. Właśnie z tej przyczyny filtry powietrza są tak istotne w wozie i trzeba pamiętać o ich słusznej wymianie.


Filtry oleju silnikowego mają za zadanie ograniczanie rozmaitego typu zanieczyszczeń, które dostają się do silnika, oczyszczają także olej. Rzecz jasna filtr ten nie jest w stanie wyłapać wszelkich zanieczyszczeń, wskutek tego silnik w jednym stopniu i tak się nieco zanieczyszcza. Jeżeli nie będziemy dbać o normalną wymianę filtra, wówczas zanieczyszczeń tych rozpocznie się robić coraz więcej, a to niewątpliwie nie wpłynie wartościowo na pracę silnika w naszym wozie - iowfilter.com


filtry powietrza
Author: mezuni
Filtry oleju zazwyczaj wymienia się wspólnie z olejem i uszczelką spustowego korka.

Tak samo zajmujące artykuły znajdziesz w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać - zobacz pod linkiem pmb 45/80-65, który jest tu!

Wymieniając filtr, wypada pomnieć o tym, by korzystać tylko z oryginalnych części, jakie pochodzą od promowanych producentów. Rzecz jasna są one droższe niż części nieoryginalne, aczkolwiek charakteryzują się niesłychanie obfitą wydajnością oraz lepiej się sprawdzają.


Filtry paliwa zawierają za zadanie mają na celu szczegółowe oczyszczanie paliwa. Zanieczyszczenia paliwa mogą być dość groźne, dlatego filtr ten zawsze powinien działać w stu procentach prawidłowo. Zmiana filtra paliwa nie jest kłopotliwa, wskutek tego zdołamy bez problemu wykonać ją osobiście. Filtry paliwa nie są także kosztowne, za nowiutki filtr zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.